Betooni transport

Peamiseks betoonisegude transpordivahendiks on autobetoonisegisti ehk betoonimikser. Väiksema betooni koguse korral on võimalik betoonisegu transportida ka pumiga. Madala veesisaldusega betoonisegu (muldniiske betoon, äärekivi betoon) on võimalik transportida ka kalluriga, väiksema koguse korral ka sõiduauto järelhaagisega.

Autobetoonisegisti ehk betoonimikser

Betoonimikser on veok, millele on betoonisegu transportimiseks paigaldatud trummel („pirn“). Mikserist betoonisegu välja laadimiseks kasutatakse mikseri tagaosas olevat renni. Mehaanilise renni pikkus ulatub 3 meetrini, hüdraulilise renni pikkus maksimaalselt 6 meetrini. Mehaanilise renni abil saab betoonisegu paigaldada kuni 1,5 m kõrgusele, hüdraulilise renni korral kuni 1 m kõrgusele.
Betoonisegude transpordiks kasutab Betoonimeister valdavalt Liebherr-Mischtechnik GmbH poolt toodetud betoonimiksereid Liebherr HTM 904 / HTM 905. Mikseri lubatud veomaht kuni 7,5 m3.

Pumbaga betoonimikser ehk PUMI

PUMI on betoonimikser millele on paigaldatud lisaks betoonipump ja jaotusmast. Pumisid kasutatakse ehitusobjektidel, kus on keeruline juurdepääs või kuhu autobetoonipump ja mikser koos ei mahu. Pumiga teostatakse tavaliselt väiksemahulisi betooniveo (lubatud veomaht on 5 m3) ja pumpamistöid.

Kallur

Kallur on eeskätt madala veesisaldusega betoonisegude (muldkuivad) transportimiseks, mille konsistentsiklass (vajum) on madal (S1) ja mille homogeensuse säilitamiseks ei ole vaja betooni transpordi ajal trumliga segada. Kalluriga transpordi vajadus võib tuleneda sellise betooni puhul ka suurtest betooni kogustest.