pumbaga betoonimikser e. pumiPumbaga betoonimikser ehk PUMI

PUMI on betoonimikser, millele on paigaldatud lisaks betoonipump ja jaotusmast. Pumisid kasutatakse ehitusobjektidel, kuhu on keeruline ligi pääseda või kuhu autobetoonipump ja mikser koos ei mahu. Pumiga teostatakse tavaliselt väiksemahulisi pumpamistöid, mahuga kuni 30 m3. Pumi kasutamine kiirendab oluliselt betoonivalu protsessi.

Pumi paigaldamiseks (tugijalgade paigaldus, masti avamine, voolikuliini paigaldus) kuluv aeg ja pumi pumpamisjärgne pesemise ja kokku panemise aeg arvestatakse pumi tööaja sisse.

Pumba tööpõhimõtte alusel saab pumid liigitada:

Rootorpumbaga pumid – kasutatakse aeglaste valude puhul (monolitiseerimised, betoonplokkide täitmised). Võimalik on pumbata väga aeglaselt ja rahulikult. Rootorpumbaga pumidega ei tohi pumbata kiudbetooni!

Kolbpumbaga pumid – kasutatakse kõikide valude puhul, pumpab kiiremini kui rootorpumbaga pumi. Kolbpumbaga pumiga pumbatakse ka kiudbetooni.

Pumi juurdepääsuks valukohale tuleb arvestada järgmiste masina mõõtudega:

  • Pikkus 9,7 m
  • Laius 2,5 m
  • Kõrgus 4,0 m

Pumi kaalub kuni 32 tonni, veenduge et valukoha ligipääsutee võtaks sellise koormuse vastu.

Betoonisegude transpordiks ja pumpamiseks kasutab Betoonimeister valdavalt Putzmeister Concrete Pumps GmbH poolt betoonipumbaga komplekteeritud betoonimiksereid ehk PUMI autosid. Pumi autode pealisehituse (trumli, pumba ja masti osa) tehnilised andmed on saadaval pumide tootja Putzmeister Concrete Pumps GmbH kodulehel.

  • Pumi lubatud veomaht kuni 5 m3, pumba masti pikkus 16 – 28 m, Veokite hulk: 11