Pärnus valmis viimase kümnendi suurim investeering Eesti betooni tootmises

28 / 01 / 2022

Pärnu külje all Sauga tehnopargis alustas tööd uus betoonitehas, mis on suurim investeering Eesti betooni tootmisesse viimase kümne aasta jooksul. Betoonitehnika tippklassi kuuluv mobiilne tehas läks maksma enam kui miljon eurot.

Eesti suurima betoonisegude tootja AS Betoonimeister juhi Kalle Suitslepa sõnul areneb ehitusturg kõikjal Eestis kiiresti ning mastaapsete taristuobjektide ehitamine kasvatab hoogsalt kaubabetooni vajadust. “Näeme, et suured investeeringud on liikumas ka Tallinnast välja. Nii Rail Baltica ehitus kui ka kavandatavad tuulepargid tõstavad betoonisegude vajaduse ainuüksi Pärnumaal lähiaastatel mitmekordseks,” selgitas Suitslepp investeeringu otsuse tagamaid.

Uue Liebherr Mobilmix 2,5 tehasega kasvab Pärnumaal betoonisegude valmistamise toomisvõimsus ja täieneb kitsaks jäänud betoonipumpade ja -mikserite masinapark. “Täiesti uue tehase rajamine on betoonialal märgiline, kuna viimane uus tehas osteti Eestisse rohkem kui kümme aastat tagasi. Vastvalminud Pärnu tehase näol on tegu maailma juhtiva betoonitehnika tootja Liebherri toodanguga, kus betoonisegude valmistamine on täielikult automatiseeritud. Tehasele on väljastatud tootmisohje sertifikaat ning tõhus kvaliteedijuhtimise süsteem tagab klientidele betoonisegude kindla kvaliteedi aastaringselt,” toob Suitslepp välja uue tehase olulisuse.

“Pärnu uue betoonitehase tootlikkus on kuni 100 kuupmeetrit betoonisegu tunnis ning tänu olemasolevale  masinapargile kaubabetooni transportimiseks ja pumpamiseks, suudame teeninda ehitusobjekte kõikjal üle Eesti. Nii maastaapseid taristu objekte kui ka väiksemahulisi ehitisi,“ lisab Suitslepp. 

Saugale, endise asfalditehase territooriumile paigaldatud uus betoonitehas on hooajaks valmis ning esimesed partiid betoonisegusid on tehasest edukalt väljunud. Kevadel paigaldatakse tehasesse ka uus betooniautode pesuplats, mille abil eraldatakse tagastuvast betoonist liiv ja killustik ning selle protsessi käigus tekkinud pesuvett taaskasutatakse betooni tootmiseks. Taastatud täitematerjalid on samuti võimalik suunata taaskasutusse ning seeläbi vähendada ettevõtte ökoloogilist jalajälge. Täielikult automatiseeritud tehases töötab esialgu viis inimest ning masinapargi laiendes kasvatatakse ka töötajaskonda. 

Koos uue Pärnu tehasega on Betoonimeistril kuus tehast üle Eesti, lisaks Pärnule kaks tehast Tallinnas ning üks tehas Tartus, Jõhvis ja Tapal. “Eesti suurim betoonisegude tehastevõrk ja masinapark lubab meil operatiivselt teenindada ka kõige suuremaid ehitisi üle Eesti,” räägib Suitslepp.

AS Betoonimeister on Eesti suurim kaubabetooni tootja, kes transpordib ja pumpab erinevaid betoonisegusid ehitusobjektidele kõikjal üle Eesti. Ettevõtte 2021 aasta käive ulatus 22 miljoni euroni ning ettevõttes töötab kokku 90  betooniala spetsialisti. 

 

Bituumenipõud võimaldab betooni laiemat kasutuselevõttu Eesti teedeehituses 

Asfaltbetooni valmistamiseks vajaliku bituumeni puudus võib anda kaua oodatud tõuke…

Loe edasi